top of page
genetics-1140779749_402873_5_v1_edited_edited_edited_edited.jpg
DDC Sertifika ve Akreditasyonlar
anab.png

ISO/IEC 17025 sertifikası

 

ISO sertifikası İngiltere’deki en yüksek dereceli akreditasyon kuruluşudur. ISO/IEC 17025 standartlarına göre ise, bu belgeye sahip kuruluşlar, müşterilerine en yüksek standartlarda kaliteli hizmeti garanti ederler. DDC, bu sertifikayı ILAC tam üyesi olan ACLASS Akreditasyon Hizmetleri aracılığı ile almıştır.

aabb (1).png

AABB


AABB, özellikle babalık testi için dünya çapında kabul gören en geniş standartlara sahip akreditasyondur. Genellikle göçmenlik, çocuk destekleme ve diğer yasal konuları içeren DNA testlerinde talep edilir. DDC, AABB akreditasyonlarını 1996 yılından beri almaktadır ve kurumun bağımsız olarak yapmış olduğu 3 denetimden de sıfır-hata derecesi ile çıkmayı başarmıştır.

clinical lab (1).png

Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA)


CLIA, ABD Sağlık ve İnsan hizmetleri departmanı tarafından verilen ve Laboratuar sonuçlarının zamanında, doğru ve güvenilir olduğunu kontrol eden bir akreditasyondur. DDC, 8 yılı aşkın bir süredir CLIA tarafından akredite edilmektedir.

ascld.jpg

ASCLD/LAB- International

ASCLD/LAB (The American Society of Crime Laboratory Directors/Laboratory Accreditation Board) Adli DNA Laboratuarları için en katı akreditasyon programına sahiptir. Uluslar arası adli DNA testleri konusunda elit laboratuarların standartlarını belirler. DDC, şimdiye kadar bu prestijli akreditasyonu alabilmiş tek özel laboratuardır.

cap.png

Amerikan Patologlar Koleji (CAP)


CAP’in genel amacı “eğitim ve standart belirleme yoluyla hizmet kalitesini arttırmak ve hasta güvenliğini sağlamaktır. ”DDC, bu konuda da CAP’in en son, genel prosedürler ve moleküler diagnostik hizmetleri sağlama denetiminde en iyi dereceleri almayı başarmıştır.

new york.png

New York Sağlık Bakanlığı (NYSDOH)

 

New York eyaletinde DNA testleri konusunda hizmet verebilmek için alınması gereken ve yüksek standartlara sahip bir akreditasyondur. DDC, hem AABB hem de NYSDOH akreditasyonu alabilmiş ve son üç denetimiden mükemmel derecelerle çıkmış birkaç laboratuardan biridir.

scc accredited1.png

Standards Council of Canada (SCC)

 

SCC, Kanada'nın ulusal akreditasyon kuruluşudur. SCC akreditasyonu uluslararası kabul görmüş kriterlere (ISO/IEC 17025) dayandığından, SCC akreditasyonu hem Kanada'da hem de yurtdışında güven ve itibar sağlar. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Kurumu (CIC), DDC’yi onaylı bir laboratuvar olarak listeler ve kapsam kapsamında SCC tarafından akredite edilmiş laboratuvarlardan alınan sonuçları kabul eder. Laboratuvarların SCC tarafından akredite edilmeleri için Kanada'da fiziksel olarak bulunmaları gerekmez ve DDC gibi belirli laboratuvarlar DNA analizi yapabilir ve kişisel bilgileri Kanada dışında tutabilir.

nata (1).png

National Association of Testing Authorities, Australia (NATA)

NATA, uluslararası standartları ve Avustralya standartlarını karşılayan bir laboratuvarın teknik yeterliliğinin bağımsız güvencesini sağlayan ulusal bir kuruluştur. NATA akreditasyonu, DDC'nin tutarlı bir şekilde güvenilir ve doğru testler sağlama becerisine dair bir güven temeli sağlar. NATA, DDC'yi onaylı laboratuvar olarak listeler ve NATA tarafından kapsam dahilinde akredite edilmiş laboratuvarlardan alınan sonuçları kabul eder. DDC, hem Avustralya Aile Hukuku Kanunu Düzenlemeleri 1984'e hem de uluslararası ISO/IEC 17025 standartlarına bağlıdır.

ministry of justice (1).png

Ministry of Justice

 

Adalet Bakanlığı, Birleşik Krallık'ta mağdurlar ve halk için daha etkili, şeffaf ve duyarlı bir ceza adaleti sistemi sağlarken halkı korumak ve yeniden suç işlemeyi azaltmak için çalışan bir bakanlıktır. DDC, 1969 tarihli Aile Hukuku Reform Yasası'nın 20. Bölümü uyarınca İngiltere ve Galler'deki hukuk mahkemeleri tarafından yönetilen ebeveynlik testleri yapabilecek bir kurum olarak Adalet Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir.

iso (1).png

ISO 9001

 

DDC, kalibrasyon ve test laboratuvarlarının teknik yeterliliği için alanında uzman teknik uzmanlar kullanılarak üç farklı ve bağımsız akreditasyon kuruluşu tarafından ISO/IEC 17025 uluslararası standartlarına göre değerlendirilmektedir. ISO/IEC 17025 standartlarını karşılayan DDC kalite yönetim sistemi, ISO-9001 gereklilikleriyle de uyumludur.

bottom of page