top of page
genetics-1140779749_402873_5_v1_edited_edited_edited_edited.jpg
DDC Sertifika ve Akreditasyonlar

ISO/IEC 17025 sertifikası

 

ISO sertifikası İngiltere’deki en yüksek dereceli akreditasyon kuruluşudur. ISO/IEC 17025 standartlarına göre ise, bu belgeye sahip kuruluşlar, müşterilerine en yüksek standartlarda kaliteli hizmeti garanti ederler. DDC, bu sertifikayı ILAC tam üyesi olan ACLASS Akreditasyon Hizmetleri aracılığı ile almıştır.

aabb.png

AABB


AABB, özellikle babalık testi için dünya çapında kabul gören en geniş standartlara sahip akreditasyondur. Genellikle göçmenlik, çocuk destekleme ve diğer yasal konuları içeren DNA testlerinde talep edilir. DDC, AABB akreditasyonlarını 1996 yılından beri almaktadır ve kurumun bağımsız olarak yapmış olduğu 3 denetimden de sıfır-hata derecesi ile çıkmayı başarmıştır.

clia.jpg

Clinical Laboratory Improvement Amendments (CLIA)


CLIA, ABD Sağlık ve İnsan hizmetleri departmanı tarafından verilen ve Laboratuar sonuçlarının zamanında, doğru ve güvenilir olduğunu kontrol eden bir akreditasyondur. DDC, 8 yılı aşkın bir süredir CLIA tarafından akredite edilmektedir.

ascld.jpg

ASCLD/LAB- International

ASCLD/LAB (The American Society of Crime Laboratory Directors/Laboratory Accreditation Board) Adli DNA Laboratuarları için en katı akreditasyon programına sahiptir. Uluslar arası adli DNA testleri konusunda elit laboratuarların standartlarını belirler. DDC, şimdiye kadar bu prestijli akreditasyonu alabilmiş tek özel laboratuardır.

cap.png

Amerikan Patologlar Koleji (CAP)


CAP’in genel amacı “eğitim ve standart belirleme yoluyla hizmet kalitesini arttırmak ve hasta güvenliğini sağlamaktır. ”DDC, bu konuda da CAP’in en son, genel prosedürler ve moleküler diagnostik hizmetleri sağlama denetiminde en iyi dereceleri almayı başarmıştır.

NYSDOH.png

New York Sağlık Bakanlığı (NYSDOH)

 

New York eyaletinde DNA testleri konusunda hizmet verebilmek için alınması gereken ve yüksek standartlara sahip bir akreditasyondur. DDC, hem AABB hem de NYSDOH akreditasyonu alabilmiş ve son üç denetimiden mükemmel derecelerle çıkmış birkaç laboratuardan biridir.

bottom of page